Doporučení pro použití krmné přísady „SpasiSosunka ®telátko“ 

Kandidát zemědělských věd, veterinární lékař Natalie Fisenko a jiní praktičtí veterinární lékaři, stejně jako zemědělci a chovatelé doporučují používat probiotikum „Vetosporin-Ž“ pro telata, jehňata, kůzlata a hříbata v následujících případech a dávkách, na základě používané dané krmné přísady v soukromé léčebné praxi v průběhu 5 let.

Každý majitel skotu, malých přežvýkavců a koní může využívat rady odborníků.

Doporučujeme následující postup použití:

  1. Krmná přísada „SpasiSosunka ®telátko“ se podává pro telata, jehňata, kůzlata a hříbata k prevenci onemocnění trávicího traktu před změnou složení a režimu krmení v dávce 10-20 ml na hlavu s mlékem, vodou, mléčnou náhražkou (MN), 1 x denně po dobu 7–14 dnů.

Užívání tohoto probiotika je možné od prvního dne života!

  1. V případě výrazného průjmu, nechutenství podávejte 10–20 ml krmné přísady „SpasiSosunka ®telátko“ na hlavu, vlitím přímo do tlamy mláděte nebo zředěného v nápoji (mléko, voda, MN) a vypít 1 x za den po dobu 7-14 dnů (připravený roztok se použije ihned po přípravě) nebo do úplného obnovení trávení.

V případě závažného onemocnění a/nebo otravy se dávka zdvojnásobí a doba léčby se zdvojnásobí.

  1. V případě nekvalitního krmení můžeme krmnou přísadu „SpasiSosunka ®telátko“ podávat v dávce 5 ml na hlavu dlouhodobě.

Efektivní používání probiotika v komplexní léčbě. Dobře se kombinuje a zvyšuje účinek imunomodulátorů a vitaminových doplňků. Alfa-probiotik „SpasiSosunka ®“ je indikován jako kompenzátor negativního účinku antibiotik, kokcidiostatik a antihelmintik.

Poznámka: 1 polévková lžíce = 10 ml. Otevřenou láhev lze uchovávat v chladničce po dobu maximálně 2 týdnů.

Co je třeba vědět

Krmná přísada „SpasiSosunka ®telátko“ – je preventivní-léčebná krmná přísada z řady „Vetosporin-Ž®“ založena na antagonisticky aktivních sporulujících bakteriích B.subtilis v kultivačním médiu.
Bacillus subtilis – je alfa probiotikum, které když se dostane do organismu, potlačuje patogenní bakterie, čímž pomáhá obnovit vlastní prospěšné mikroorganismy v trávicím traktu zvířete.

V ideálním případě by telata měla dostávat prospěšné bakterie nejen s mlezivem, ale i v průběhu celého mléčného období. Ve věku 2 až 3 měsíců by se do trávicího traktu telat měla dostat další mikroflóra z přirozených zdrojů, proto musíme zvířatům, jejichž trávení je přímo závislé na bakteriální rozmanitosti v bachoru a slepém střevě, poskytnout prospěšné bakterie. Tím je zajištěn normální vývoj předžaludku a rostoucího těla jako celku.

Používání mléčných náhražek, nesprávné napájení mlékem, narušení režimu napájení a krmení, přecházení z jednoho krmiva, je pro zvíře nutričním stresorem, který způsobuje změny a přeskupení mikroflóry po dobu 2-3 týdnů, během nichž pozorujeme snížené přírůstky hmotnosti a někdy i poruchy trávení, což je pro růst mláděte nedostatečné.

Neměli bychom zapomínat, že užitkovost vždy odpovídá hmotnostním ukazatelům. Průměrný denní přírůstek hmotnosti u mladých telat je přímo úměrný jejich budoucí mléčné produktivnosti. Bakterie-probiotika, obsažené v krmné přísadě „SpasiSosunka ®telátko“, produkují užitečné látky: vitamíny, enzymy, aminokyseliny, takže jejich použití zajišťuje lepší stravitelnost živin v krmné dávce, stimuluje metabolické procesy, zvyšuje přírůstky živé hmotnosti, přispívá k rychlé regeneraci a zotavení celého organismu.

Krmná přísada „SpasiSosunka ®“ se používá pro telata, hříbata, jehňata, kůzlata s cílem:
  • Stimulace a obohacení trávicího systému o enzymy (amyláza, lipáza, proteáza, pektináza)
  • Doplnění esenciálních aminokyselin (valin, tyrosin, threonin) a vitamínů skupiny B
  • Obnovení normální střevní mikroflóry
  • Zvýšení imunitního systému organismu
  • Potlačení patogenní a podmínečně-patogenní mikroflóry v trávicím traktu a snížení rizika vzniku infekčních onemocnění u telat, jehňat, hříbat a kůzlat
Krmná přísada „SpasiSosunka ®“ se používá také pro prasata, drůbež, králíky, psy, kočky a včely.

To je důležité!

Krmná přísada umožňuje zamezit používání antibiotik, hormonů, stimulátorů růstu a produkuje ekologicky čistou produkci, která splňuje nejvyšší standardy kvality.

Neobsahuje GMO.

Při používání krmné přísady nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Osobní preventivní opatření

Při manipulaci s krmnou přísadou dodržujte obecná pravidla osobní hygieny a bezpečnosti práce s krmnými doplňky.

V případě kontaktu s kůží a/nebo sliznicemi se doporučuje opláchnout velkým množstvím vody z vodovodu.

Krmná přísada by měla být uchována mimo dosah dětí.

„SpasiSosunka ®“ je žlutohnědá nebo zelenohnědá tekutina.

Během skladování z něj vypadává vločkovitá usazenina, která se při protřepání rozpadne.

Kontaktní informace

PROBIOTIK CZ s.r.o.
Svitavská 1479/24
571 01 Moravská Třebová
Česká Republika

tel.: +420 461 311 036
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.